Sport

22 lutego 2008, 12:3:42

28 lutego o godz. 17.00 Muzeum Miejskie zaprasza na pokaz archiwalnych filmów o Tychach.

Zaprezentowane zostaną filmy:
Powrót Marszałka Rydza-Śmigłego z wizyty we Francji
(fragment kroniki PAT z 1936 r. pokazujący przejazd pociągu z Marszałkiem Edwardem Rydzem-Śmigłym przez Tychy; czas trwania: ok. 20 sekund)
 Młodość Miasta
(odcinek - w kolorze - Polskiej Kroniki Filmowej z 1980 r., poświęcony w całości Tychom;
czas trwania: niepełne 10 minut)
 Miasto bez dymu
(czarno-biały film z 1961 r.  w reżyserii Roberta Stando, ukazujący kontrast między Starymi a Nowymi Tychami; czas trwania: niepełne 9 min).
Pokaz odbędzie się w siedzibie muzeum przy ulicy Katowickiej 9.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×