7 grudnia 2012 10:41

Od 9 grudnia obsługę Szybkiej Kolei Regionalnej Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny przejmą Koleje Śląskie. Nowy przewoźnik zawiera nową umowę Z MZK Tychy w sprawie Taryfy Pomarańczowej. W związku z tym nastąpią zmiany w cenach biletów.

 

Przewidywane ceny nowych biletów pomarańczowych to:

Normalny jednorazowy – 4 zł (obecnie 3,60 zł)

Normalny miesięczny – 110 zł (obecnie 112 zł)

 

Zostanie też wydłużona trasa, na jakiej będzie można podróżować z biletem pomarańczowym. Do tej pory był ważny tylko do stacji Katowice, od 9 grudnia będzie to stacja Szopienice Południowe. Zmieni się też szata graficzna biletów oraz wykaz osób uprawnionych do przejazdów ulgowych. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

 

Bilety pomarańczowe w obecnych cenach i szacie graficznej będą sprzedawane do 8 grudnia i tylko do tego dnia będą ważne w pociągach. Niewykorzystane bilety jednorazowe będzie można wymienić na bilety MZK Tychy w kolekturze biletowej na ul. Bocheńskiego 4 do dnia 17 grudnia. Z kolei pasażerowie, którzy wykupili pomarańczowe bilety okresowe z terminem ważności przekraczającym datę 8 grudnia, będą mogli składać wnioski o zwrot należności za brak możliwości ich wykorzystania po tym terminie. Wnioski będzie można składać w Centrum Obsługi Pasażerów MZK w Tychach przy al. Piłsudskiego 12 w terminie od 10 do 17 grudnia (wniosek będzie dostępny na stronie internetowej www.mzk.pl).

 

Po 17 grudnia z zakupionych uprzednio i niewymienionych starych biletów pomarańczowych będzie można korzystać wyłącznie w autobusach i trolejbusach MZK Tychy, w granicach administracyjnych miasta. Nowe bilety Taryfy Pomarańczowej będzie można nabyć poprzez kanały dystrybucji Kolei Śląskich i w biletomatach na stacjach kolejowych.

 

Uwaga:

Ponieważ otrzymaliśmy liczne sygnały od mieszkańców miasta, że są trudności z zakupem starych (tj. obowiązujących do 8 grudnia) biletów pomarańczowych w kioskach, przypominamy, że zawsze można je zakupić w automatach biletowych na przystankach:

- Tychy Lodowisko,

- Tychy Grota Roweckiego,

- Tychy Bielska i Tychy Zachodnie.

 

Można je też nabyć w Centrum Obsługi Pasażera MZK Tychy przy ul. Piłsudskiego 12 oraz w kolekturze biletowej MZK Tychy na Hotelowcu.

 

Fot. Koleje Śląskie

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.