6 grudnia 2012 14:47

1734 listy w obronie więźniów sumienia napisali w sumie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach podczas kolejnego już Maratonu Pisania Listów.

Akcję zorganizowano wczoraj (5 XII) z okazji XIII Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów w obronie więźniów sumienia.

 

W tym roku listy pisano m.in. w obronie: Juana Almonte Herrery z Dominikany, Narges Mohammadi z Iranu, zespołu Pussy Riot z Rosji. Organizatorem Maratonu, jak co roku, była szkolna grupa Amnesty International pod kierunkiem pani Romany Kuczmińskiej – Blumskiej – szkolnego pedagoga. Uczestnicy maratonu pisali listy od godziny 9.00 – 22.00.

 

- W tym czasie odwiedzili nas również przedstawiciele Amnesty International Polska oraz goście z Republiki Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii, Danii i Ukrainy. Wszystkim, którym drogie jest hasło: „Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia", dziękujemy za wsparcie - mówi Natalia Nowak - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.