6 grudnia 2012 9:07

Choinki, kurtyny świetlne, anioły, gwiazdy – to tylko kilka przykładów dekoracji świątecznych, jakie będzie można zobaczyć na tyskich ulicach, placach i na Rynku. Właśnie dobiega końca montaż oświetlenia w mieście.

Tradycyjnie już fontanna na Placu Baczyńskiego zamieni się w ogromną świecącą kulę, na palcu stanie też choinka i dwa anioły wysokie na dwa i cztery metry. Świąteczną oprawę tak jak w ubiegłym roku zyskają latarnie wokół placu.

 

Po raz pierwszy na Rynku pojawi się wysoka na ponad 8 metrów choinka, obok stanie anioł, a drzewa ozdobi 25 kurtyn śnieżnych. Najbardziej na święta zmieni się jednak odnowiony Plac św. Anny.

 

- Plac zostanie ozdobiony pięknymi latarniami w kształcie gwiazdy, w sumie będzie ich czternaście. Na Placu pojawi się także dekoracja w kształcie anioła, taka sam jak ta zdobiąca Plac Baczyńskiego – mówi Anna Warzecha z Urzędu Miasta Tychy.  

 

Przez Teatrem Małym pojawi się 3 metrowe świetlne drzewo, a na dachu zostanie zamontowanych ponad 100 metrów święcących „sopli”. Dekoracyjne łańcuchy i ledowe węże świetlne pojawią się także przed urzędem miasta.

 

Świąteczną oprawę zyskają także tyski ulice. Na Rynku i ul. Bocheńskiego pojawi się 21 nowych dekoracji w kształcie gwiazd, 84 z ubiegłego roku także zostanie w tych miejscach zamontowanych. Na ulicy Katowickiej, Al. Niepodległości, ulicy Begonii i ulicy Grota Roweckiego zostanie zamontowanych w sumie ponad 200 różnego rodzaju świecących świątecznych ozdób. Całość oświetlenia, które będzie zdobiło miasto do końca stycznia 2013 roku kosztowała ponad 344 tysiące złotych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.