28 stycznia 2008 16:40

W związku z budową w Tychach kanalizacji w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach” na terenie miasta w najbliższych dniach będą występowały utrudnienia komunikacyjne.

Od 28 stycznia do 3 lutego 2008 r. budowa kanalizacji obejmie dzielnice Czułów, Zwierzyniec, Jaroszowice i Stare Tychy.
    W dzielnicy Czułów budowa dotyczyć będzie ulicy: Grabowej, bocznej od Grabowej, Katowickiej, Klonowej, Modrzewiowej, Piaskowej, Świerkowej, bocznej od Świerkowej.
    W Jaroszowicach budowa obejmie ulice: Miłą, oraz dwóch sięgaczy ul. Oświęcimskiej w pobliżu ul. Pogodnej i ul. Kościelnej, w Starych Tychach ulicę Nowokościelną, a w Zwierzyńcu ulice: Brzoskwiniową, Cisów, Jałowcową, Wiosenną, Zwierzyniecką.
 Harmonogram został zamieszczony również w internecie pod adresem www.kanalizacja.czystetychy.pl.

W dniach od 4 lutego do 10 lutego prace będą przeprowadzane w dzielnicy Czułów i obejmą ulice: Grabową, boczną od Grabowej, Katowicką, Klonową, Modrzewiową, Piaskową, Szafirków, Świerkową.
W Starych Tychach kontynuowana będzie budowa kanalizacji w ulicy Nowokościelnej. W dzielnicy Zwierzyniec prace obejmą ulice: Brzoskwiniową, Cisów, Jałowcową, Zwierzyniecką. W Jaroszowicach budowa dotyczyć będzie ulicy Miłej, oraz dwóch sięgaczy ul. Oświęcimskiej. w dzielnicy Zawiść rozpocznie się budowa w ulicy Olchowej.
Przewidywany harmonogram prac może ulec niewielkim zmianom m.in. z uwagi na warunki atmosferyczne.
 
    Gospodarka Ściekowa w Tychach jest drugim, co do kwoty dofinansowania projektem, dotowanym przez europejski Fundusz Spójności w 2004 r. w sektorze środowiska. Szacowana wartość inwestycji wynosi ponad 140,3 mln EUR (561 263 801 zł), z czego 75 093 900 EUR stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności.
   W ramach inwestycji wybudowane oraz zmodernizowane zostaną ok. 322 km sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, uregulowanie 31,3 km rowów i potoków oraz zmodernizowanie gospodarki osadowej w Oczyszczalni Ścieków Urbanowice.
    Projekt obejmie kolejno następujące dzielnice miasta Tychy: Wygorzele, Jaroszowiec, Cielmice, Stare Tychy, Zwierzyniec, Wartogłowiec, Zawiść, Wilkowyje, Mąkołowiec oraz Czułów. Realizacja projektu została rozłożona na 3 lata. 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.