24 stycznia 2008 11:27

Piesi popełniają sporo wykroczeń - ujawniła akcja Policji przeprowadzona przy współudziale Straży Miejskiej.

40 pieszych, 4 rowerzystów i 8 kierowców otrzymało mandaty, 18 pieszych upomnienia. To efekty wczorajszej akcji Komendy Miejskiej Policji w Tychach, która skierowana była na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Akcja zorganizowana była wraz ze Strażą Miejską w Tychach.
Najczęściej popełnianymi wykroczeniami było przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych, rowerzyści przejeżdżali przez przejście dla pieszych a kierowcy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego.
    W 2007 roku na terenie Tychów doszło do 221 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 15 osób, a 245 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych aż 7 osób to piesi i jeden rowerzysta. Jak wynika z policyjnych statystyk główne przyczyny tych zdarzeń to: przechodzenie albo przebieganie jezdni w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej oraz nagłe wtargnięcie na przejście dla pieszych.

    Tyscy policjanci, realizując Wytyczne Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego „TISPOL”, prowadzili akcję w ramach wojewódzkich działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
    Poprzez takie akcje Policja chce kształtować wśród kierujących i pieszych zasady właściwego zachowania związanego z poruszaniem się po drogach i przejściach dla pieszych.
Aktualna pora roku i związane z nią warunki atmosferyczne oraz wcześnie zapadający zmierzch sprawiają, że piesi są słabiej widoczni. Dlatego należy pamiętać o wyposażeniu naszej garderoby w elementy odblaskowe oraz zachowaniu szczególnej ostrożności przy korzystaniu z dróg.

Powyżej zdjęcie z wczorajszej akcji.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.