21 stycznia 2008 13:34

Dwa dni muzyki szantowej w najlepszym wydaniu, konkurs dla młodych zespołów, nauka tańca i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy 25 i 26 stycznia przyjdą na Ogólnopolski Festiwal Port Pieśni Pracy w Tychach.

25 stycznia (piątek)
    16. edycję jednej z największych imprez szantowych w Polsce rozpocznie tradycyjnie konkurs “Portowe Dzwony”. Wezmą w nim udział młode formacje szantowe, które oceni jury w składzie: Danuta Rajchel, Wojciech Wieczorek i Wojciech Harmansa. Najlepsze z nich otrzymają odpowiednio Wielki Dzwon PPP, Średni Dzwonek PPP i Mały Dzwoneczek PPP. Główna nagroda pieniężna to 3000 zł.
Na konkurs zapraszamy 25 stycznia o godz. 17.00  do Szkoły Muzycznej w Tychach przy al. Niepodległości 53. Wstęp wolny.

    Po konkursowych emocjach odbędzie się koncert jubileuszowy zespołu Tonam&Synowie. Grupa w tym roku obchodzi 20-lecie powstania. Obok jubilatów wystąpią wybrani przez nich goście – Banana Boat, Marek Szurawski, Carrantuohill oraz Perły i Łotry.
Koncert jubieluszowy rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp - 10 zł.

    Pierwszy dzień festiwalu zakończy spotkanie w pubie Tyskich Browarów Książęcych w Muzeum Piwowarstwa przy ul. Katowickiej 9. Festiwalowe "After Party" będzie mieć w tym roku międzynarodowy charakter, wystąpią: Pat Sheridan (Irlandia), Les Pirates (Bretania) oraz Krzysztof Malinowski (Kanada). Początek imprezy o 23.30. Wstęp na podstawie wejściówki.

26 stycznia (sobota)
    Drugiego dnia zapraszamy na Wielki Portowy Koncert Finałowy pod hasłem “Święto Nocy”. Dla wszystkich przybyłych czeka nie lada atrakcja – nauka tradycyjnych tańców bretońskich. W roli nauczycielek wystąpią dziewczyny z zespołu "Les Pirates", a do tańca zagrają: Stonehenge, Drake, Les Pirates (Francja), Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Krzysztof Malinowski (Kanada), Leje na Pokład, Pat Sheridan (Irlandia) i grupa Bras (sceniczny debiut formacji szantowej z Bytomia) oraz Perły i Łotry z towarzyszeniem chóru God's Property, działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Tychach.
Wystąpią także laureaci konkursu “Portowe Dzwony”.
Wielki Portowy Koncert Finałowy odbędzie się 26 stycznia w Szkole Muzycznej w Tychach, al. Niepodległości 53, o godz. 17.00, wstęp kosztuje 15 zł.

Bilety
    Bilety można już kupować w Miejskim Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26 oraz przed koncertami w Szkole Muzycznej.
Istnieje też możliwość zakupu karnetu, który obejmuje koncerty w Szkole Muzycznej oraz uczestnictwo w losowaniu 30 wejściówek na piątkowe "After Party" w Tyskim Muzeum Piwowarstwa (25 stycznia, 23.30). Uwaga - ilość karnetów ograniczona! Cena: 20 zł.
Karnety do nabycia tylko w drodze rezerwacji internetowej - do dnia 22 stycznia 2008r.
Sprzedaż prowadzi Wojciech Harmansa (e-mail: muzyk@muzyk.org.pl).

    Organizatorami Portu Pieśni Pracy są: Zespół Perły i Łotry, Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Kompania Piwowarska S.A.

Powyżej zdjęcie zespołu Leje na Pokład -  jednego z uczestników festiwalu.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.