26 października 2012 10:48

Zwykle chłodny początek listopada to gorący okres dla policji i służb odpowiedzialnych za komunikację w mieście. W Tychach kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale od środy 31 października do niedzieli 4 listopada.

Na ulicy Cmentarnej i ulicy Nowokościelnej od dnia 31 października do 4 listopada będzie się odbywał ruch jednokierunkowy. Podobnie będzie na ulicy Kościelnej z tym, że tam zmiany będą obowiązywały do 2 listopada.

 

Na parkingu przy cmentarzu centralnym (od strony ul. Oświęcimskiej) ustawione zostaną znaki informujące o miejscach zatrzymywania się i postoju taksówek. Na tej samej ulicy staną dwa znaki „zakazu zatrzymywania się" z tabliczkami: „Nie dotyczy autobusów MZK", znaki „zakazu skrętu w lewo" (przed skrzyżowaniem z ulicą Bratków) oraz na wjeździe do ulicy Bratków znak „nakaz jazdy w prawo za znakiem".

 

1 listopada policja będzie kierowała ruchem na skrzyżowaniach ulic: DK1 – Goździków – Dzwonkowa oraz Katowicka – Mikołowska – Oświęcimska. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną także na ulicy Żorskiej – ruch zostanie puszczony zamkniętym do tej pory odcinkiem drogi.

 

DODATKOWE AUTOBUSY...

W celu ułatwienia dojazdu do lokalnych cmentarzy od środy 31 października do soboty 3 listopada 2011 r. zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe, do cmentarza na Wartogłowcu dodatkowe linie: CmA, CmB, CmC oraz linia CmD , z Mikołowa. Do cmentarza przy ul. Barwnej dodatkowa linia: CmE.

 

UWAGA! Na liniach CmA, CmB, CmC, CmD, CmE obowiązują wyłącznie bilety jednorazowe. Na tych liniach nie obowiązują bilety wieloprzejazdowe (tygodniowe, dobowe) i bilety okresowe.


Bilety wieloprzejazdowe i okresowe zachowują swoją ważność we wszystkich liniach zwykłych w tym także liniach: 2, 131, 254, L i T.

 

Ponadto w dniach od 31 października do 4 listopada 2012 r., w rejonie cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu:

 

  • przystankiem początkowym i końcowym dla linii L, 2 i 254 będzie przystanek „Wartogłowiec Cmentarz" przy ul. Oświęcimskiej. Nie będą obsługiwane przystanki: „Wartogłowiec Pętla", „Wartogłowiec Szkoła", „Wartogłowiec Dzwonkowa" i „Tychy Wartogłowiec";
  • autobus linii 131 będzie kursował z pominięciem przystanków "Wartogłowiec Pętla" oraz Wartogłowiec Szkoła;
  • autobusy nie będą wjeżdżać na parking cmentarza przy ul. Barwnej od środy 31 października. Prosimy w tym okresie korzystać z przystanków zastępczych przy głównej drodze.

Informujemy również, że w dniu 1 listopada 2012 r. niezależnie od dodatkowych linii CmE i CmD, do cmentarza przy ul. Barwnej będzie można dojechać także autobusem linii T, który będzie kursować według sobotniego rozkładu jazdy.

 

Dla wygody pasażerów w dniu 1 listopada 2012 r. w specjalnie oznakowanych samochodach będzie prowadzona sprzedaż biletów jednorazowych na przystankach „Wartogłowiec Cmentarz" oraz „Tychy Barwna Cmentarz".

 

Rozkłady jazdy dodatkowych linii zostaną umieszczone na obsługiwanych przez nie przystankach w dniach 29-30 października, można się też z nimi zapoznać na stronie internetowej www.mzk.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.