23 października 2012 15:09

Na ulicy Beskidzkiej rozpoczęły się pierwsze roboty bitumiczne. Maszyny układające asfalt ruszyły 20 października, w pierwszej kolejności na odcinku pomiędzy ul. Przemysłową, a węzłem Piłsudskiego.

Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne (temperatura powyżej 5 st. C), odcinek ten zostanie wydłużony.

 

- Roboty mają zakończyć się na wysokości mostu nad rzeką Gostynką. Jednocześnie na odcinku od granicy lasu do węzła z S-1 przygotowana została podbudowa i układane są krawężniki. Po zakończeniu tych prac w tym miejscu także będzie można wylać asfalt – mówi Arkadiusz Bąk – z-ca dyrektora MZUiM w Tychach.


Do końca roku na tych odcinkach mają zostać wyłożone dwie z trzech warstw bitumicznych nawierzchni, czyli podbudowa zasadnicza i warstwa wiążąca.

 

- Pozwoli to na przełożenie ruchu, tak by w sezonie zimowym wykonawca mógł przystąpić do rozbiórki czynnej obecnie jezdni. Ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni będzie wylana wiosną. Należy ją wykładać na dłuższym odcinku po to, żeby zminimalizować ilość tzw. szwów technologicznych – dodaje Arkadiusz Bąk.


Trwają także prace w rejonie Al. Niepodległości (powstanie tam nowy wiadukt), zakończono także budowę przejścia podziemnego na ul. Targiela oraz remont mostu zachodniego nad rzeką Gostynką. Oba te obiekty są gotowe w części konstrukcyjnej.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.