18 września 2012 10:44

Spektaklem Tennessee Williamsa "Kotka na rozpalonym blaszanym dachu" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej z Teatru im. Jaracza w Łodzi, zainaugurowany zostanie sezon kulturalny 2012/2013 w Teatrze Małym. Spektakl będzie także pierwszą propozycją trzeciej edycji cyklu "Teatr Konesera" i jednym z ponad dwudziestu spektakli wystawianych w ramach „teatralnego maratonu” czyli Metropolitalnej Nocy Teatrów.

 

Akcja spektaklu rozgrywa się w rodzinie bogatego, apodyktycznego właściciela plantacji. Jego młodszy syn przeżywa właśnie silny kryzys spowodowany tragiczną śmiercią przyjaciela. Szuka ucieczki w alkoholu i odwraca się od żony, która za pomocą wszelkich środków walczy o jego miłość. W domu narasta napięcie, na każdym kroku dochodzi do nieporozumień i kłótni. Atmosferę podgrzewa rodzina drugiego syna, który liczy na przejęcie posiadłości ojca po jego śmierci. Chory na raka ojciec nie zdaje sobie sprawy z prawdziwego stanu swojego zdrowia. Konflikt kumuluje się, gdy z okazji jego 65. urodzin do domu zjeżdża cała rodzina...

 

"Kotka na rozpalonym blaszanym dachu"

Teatr Mały w Tychach

22 września 2012 r. godz. 18.30

 

Bilety kosztują 60 zł, na kartę stałego widza 48 zł; karnet na 10 spektakli: 400 zł.

 

W spektaklu grają: Iwona Karlicka, Milena Lisiecka, Izabela Noszczyk, Ewa Wichrowska, Kamil Maćkowiak, Mariusz Słupiński, Andrzej Wichrowski oraz dzieci.

 

Miłośników teatru zapraszamy także na 3. Metropolitalną Noc Teatrów, która odbędzie się 22/23 września. Zobaczyć będzie można wtedy ponad dwadzieścia spektakli - komedie, dramaty, kryminały, bajki; dla dorosłych i dla dzieci.

 

Repertuar Metropolitalnej Nocy Teatrów, jak co roku jest bogaty i różnorodny. Teatry oraz inne instytucje kultury z województwa śląskiego, współtworzące wydarzenie, oprócz spektakli, zaprezentują całą gamę atrakcji specjalnych - warsztaty, koncerty, spotkania z twórcami, projekcje filmowe, wystawy i nocne odkrywanie teatralnych tajemnic. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci.

 

Nie sposób zobaczyć wszystkiego, ale można skomponować sobie menu tej teatralnej nocy według własnych upodobań i, dzięki bezpłatnemu transportowi, „zaliczyć" wiele artystycznych wrażeń.

 

Szczegółowy program trzeciej edycji Metropolitalnej Nocy Teatrów można znaleźć na stronie internetowej www.pelniakultury.pl

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.