14 września 2012 9:20

Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Koincydencje", na której swoje prace wystawiać będą: malarka Elżbieta Kuraj (na zdjęciu), rzeźbiarka Krystyna Pasterczyk, Joanna Piech-Kalarus (grafika) i Małgorzata Skałuba-Krentowicz(ceramika).

Wystawa jest prezentacją czterech dyscyplin artystycznych, które w swym całościowym ujęciu obrazu świata i szerokim spektrum definiowania go poprzez sztukę składają się na intencjonalnie pełny przekaz autorski. Malarstwo, grafika, rzeźba i ceramika wypełniając przestrzeń galerii tworzą interakcyjny obszar intelektualnego i zmysłowego odczuwania. Termin „Koincydencja" - wg Arthura Schopenhauera: jednoczesne występowanie zdarzeń, które nie są związane ze sobą przyczynowo - jest najbardziej zwięzłą i obrazową definicją, która mówi, że każdy z nas jest głównym aktorem we własnym dramacie. Jednocześnie, poprzez zbieg okoliczności, spotyka się nieuchronnie z losem innych.

 

To, co stało się powodem podjęcia działań i realizacji wspólnego projektu to, przede wszystkim, postawa humanistyczna, poszukująca w obszarze sztuki wartości istotnych dla współczesnego człowieka, rudymentarnych, etycznych, estetycznych, a także wspólne miejsce pracy artystek, jakim jest Instytut Sztuki UŚ w Cieszynie.

 

Wernisaż dzisiaj (14.09) o godz. 18.00 w Galeri "Obok" w Teatrze Małym.

 

Wystawa potrwa do 20 października; wstęp wolny.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.