13 września 2012 10:13

Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją XVII Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego oraz I Tyskiego Półmaratonu w niedzielę 16 września 2012 r. w godzinach od 11:30 do 16:10 wystąpią poważne utrudnienia komunikacyjne na terenie miasta Tychy.

Na czas biegu to jest w godzinach od 11:30 do 15:30 wprowadza się następujące zmiany w organizacji ruchu autobusów MZK na terenie miasta Tychy:

 

1. Dzielnice Paprocan oraz Żwakowa, osiedla: H, K, R, M, N, W, Z nie będą obsługiwane komunikacyjnie, lub będą obsługiwane w zmniejszonym zakresie.

 

2. Kursy trolejbusów linii A oraz autobusów linii 291 zostaną zawieszone.


3. Trolejbusy linii B i E nie będą dojeżdżać do Paprocan. Za przystankiem „Osiedle O" na rondzie Paprocańskim skręcą w kierunku terenów przemysłowych i będą kończyć kursy na zajezdni.

 

4. Autobusy linii 1 i 31 od przystanku „Tęcza" pojadą do Hotelowca ulicami: Niepodległości, Cienistą i Begonii z pominięciem rejonu osiedli K, R i M. Analogicznie w przeciwnym kierunku. Odjazdy tych autobusów z przystanku „Tęcza" w kierunkach do Katowic i Bierunia zostaną opóźnione o ok. 10 minut.

 

5. Autobus linii 2 od przystanku „Dmowskiego" do przystanku „Osiedle R" pojedzie ulicami Dmowskiego, Sikorskiego i Stoczniowców, z pominięciem rejonu Żwakowa, z obsługą wszystkich przystanków na trasie przejazdu.

 

6. Autobusy linii 36 pojadą od przystanku „Paprocańska" do przystanku „Targowisko" ulicami Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Niepodległości. Analogicznie w kierunku przeciwnym.

 

7. Autobus linii 51 będzie pomijać przystanki „Suble Nizinna", „Suble Park", „Suble Kościół".

 

8. Autobus linii 254 od przystanku „Osiedle R" do przystanku „Dmowskiego" pojedzie ulicami Stoczniowców, Sikorskiego i Dmowskiego, z pominięciem rejonu Żwakowa.

 

9. Autobus linii L pojedzie od przystanku „Osiedle O", do przystanku „Paprocany Wiadukt" ulicami Piłsudskiego i Beskidzką, z pominięciem Paprocan. Analogicznie w kierunku przeciwnym.

 

10. Autobus linii S od przystanku „Żwaków Szkoła" do przystanku „Hetmańska" pojedzie ulicą Sublańską z pominięciem przystanku „Suble Zagrodowa". Analogicznie w przeciwnym kierunku.

 

11. Autobus linii W w kierunku Jaroszowic pojedzie od przystanku „Roweckiego", do przystanku „Paprocańska" ulicami Jana Pawła II i Armii Krajowej, z pominięciem przystanków na ul. Dmowskiego i Piłsudskiego.

 

W godzinach od 11:30 do 16:10:


12. Autobusy linii 4, 75, 82 pojadą od przystanku „Osiedle O" do przystanku „Paprocany Wiadukt" ulicami Piłsudskiego i Beskidzką. Analogicznie w kierunku przeciwnym, z tym, że w kierunku przeciwnym autobusy tych linii nie będą obsługiwały przystanku „Paprocany Wiadukt", pasażerowie będą mogli wsiąść do tych autobusów na pętli postojowej.

 

13. Autobusy linii 137, 268 od przystanku „Begonii" pojadą do przystanku „Paprocany Wiadukt" ulicami Begonii, Cienistą, Niepodległości, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego i Beskidzką. Analogicznie w kierunku przeciwnym z tym, że w kierunku przeciwnym autobusy tych linii nie będą obsługiwały przystanku „Paprocany Wiadukt", pasażerowie będą mogli wsiąść do tych autobusów na pętli postojowej.

 

14. Autobus linii 696 od przystanku „Elfów" pojedzie do przystanku „Paprocany Wiadukt" ulicami: Niepodległości, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego i Beskidzką. Analogicznie w kierunku przeciwnym z tym, że w kierunku przeciwnym autobus tej linii nie będzie obsługiwał przystanku „Paprocany Wiadukt", pasażerowie będą mogli wsiąść do tego autobusu na pętli postojowej.

 

15. Na trasach objazdowych autobusy i trolejbusy będą obsługiwały wszystkie przystanki.

 

16. W przypadku wcześniejszego zakończenia imprezy, kursy na liniach MZK zostaną przywrócone wcześniej niż podano w niniejszym komunikacie.

 

UWAGA !!! W czasie imprezy na wszystkich liniach MZK mogą wystąpić spore opóźnienia autobusów i trolejbusów. Prosimy o planowanie podróży z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Za utrudnienia komunikacyjne, w imieniu Organizatorów biegu, serdecznie przepraszamy.

 

Więcej informacji na temat I Tyskiego Półmaratonu i XVII Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego >> TUTAJ

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.