13 września 2012 9:36

Jak pogodnie przeżyć jesień życia? Co robić w wolnym czasie i gdzie szukać ciekawego hobby? Odpowiedzi na te pytania tyscy seniorzy uzyskać mogę podczas trzech dni Kongresu „Obywatel Senior", który odbywać się będzie w naszym mieście od 17-19 września.

W pierwszym dniu (17.09) zapraszamy na spotkanie z geriatrą na wykład pod nazwą "Jak pogodnie żyć na starość". Klub Kanwa - w Miejskim Centrum Kultury – poprowadzi zajęcia rękodzieła artystycznego. Natomiast Młodzieżowy Dom Kultury zaplanował spotkanie Klubu Miłośników Gier Planszowych.

 

Drugiego dnia (18.09) odbędą się zajęcia plastyczne. Przewidziane są także spotkania Klubu Szachowego oraz Klubu Miłośników Kina – podczas, którego będą wyświetlane filmy.

 

Trzeci dzień będzie podsumowaniem obchodów święta seniorów, podczas którego zaplanowano porady dla osób starszych.

 

Wstęp na wszystkie zorganizowane w tych dniach zajęcia jest bezpłatny.

 

Kongres ma zwrócić uwagę na sytuację seniorów w Polsce. To nie tylko trzy dni debat, wykładów i wszelkiego rodzaju zajęć. To również relaks dla seniorów.

 

Kongres organizowany jest również w innych miastach województwa śląskiego takich jak Chorzów, Mysłowice czy Sosnowiec . Szczegóły na stronie http://www.kongresseniora.parkslaski.pl/

 

Harmonogram Kongresu „Obywatel Senior" w Tychach do pobrania >> tutaj

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.