13 września 2012 8:50

Specjalne symulatory, dzięki którym można przekonać się co się dzieje z samochodem i pasażerem w trakcie wypadku drogowego oraz spotkanie z Rafałem Sonikiem - motocyklistą, mistrzem Polski w rajdach Enduro i zdobywcą Pucharu Dakar. To tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na tyszan już w najbliższą niedzielę.

Wszystkich mieszkańców zapraszamy na „Dzień Bezpieczeństwa", który odbędzie się na placu pod Żyrafą 16 września o godzinie 16.00.

 

Podczas imprezy oficjalnie przekazane zostanie mobilne miasteczko ruchu drogowego, którego zakup nastąpił z inicjatywy odblaskowych radnych Lidii Gajdas i Karoliny Chemicz, przy wsparciu finansowemu SKOK Piast i SKOK Ubezpieczenia.

 

Gościem specjalnym imprezy będzie Rafał Sonik (na zdjęciu) - sześciokrotny Mistrz Polski, pierwszy Polak który stanął na podium Rajdu Dakar, zdobywca Pucharu Świata. Imprezę poprowadzi Conrado Moreno.

 

W trakcie „Dnia Bezpieczeństwa" będzie można zdobyć uprawnienia na kartę rowerową, sprawdzić jak wygląda jazda w alkogooglach, nabyć umiejętności z udzielania pierwszej pomocy czy zobaczyć pojazd rajdowy i quad Rafała Sonika. Podczas imprezy zorganizowane będą także liczne konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie. Poza tym, uczestnicy, którzy prawidłowo wypełnią kupon i wrzucą go do urny w niedzielę, będą brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

 

W imprezie uczestniczyć będą także służby Wojewódzkiej i Miejskiej Komendy Policji, Państwowa Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne, zespół ratownictwa LEAR, Straż Miejska, oraz patrol odblaskowy akcji „A widzisz!". Na placu pod Żyrafą znajdować się będzie również miasteczko sportowe GKS Tychy (Tyski Sport S.A.).

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.

 

Program "Dnia Bezpieczeństwa" >> tutaj

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.