5 września 2012 8:14

Już po raz drugi mieszkańcy Tychów będą mogli zobaczyć niepowtarzalne widowisko multimedialne na terenie dawnego Browaru Obywatelskiego. Tegoroczny festiwal zapowiada się jeszcze atrakcyjniej. Widzowie zobaczą nie jedną, ale kilka projekcji animacji a to dzięki konkursowi na najlepszy mapping. Tego nie można przegapić – zapewniają organizatorzy II Festiwalu Mappingu 3D.

 

Animacje 3D na ścianach budynku przedstawiające historię browaru, taśmy produkcyjne, koła zębate wzbudziły rok temu takie zainteresowanie i aplauz publiczności, że w tym roku organizatorzy - Miejskie Centrum Kultury i grupa "chodzioto" - włączyli Mapping 3D na stałe do kalendarza tyskich imprez.

 

- Festiwal w tym roku rozpocznie się muzycznie – od koncertów.  Na początek o godzinie 18.00 zagra duet d-jki i trębacza - An On Bast & Maciej Fortuna oraz zespół Medulla - mówi Wojciech Wieczorek – dyrektor MCK w Tychach.

 

Niespodzianek w tym roku będzie więcej.

 

- W roku 2011 widzowie zobaczyli jedną animację, przygotowaną przez grupę "chodzioto", natomiast teraz projekcji będzie znacznie więcej, a to za sprawą konkursu na najlepszy mapping, na który nadesłano 9 propozycji artystycznych. Wszystkie będzie można obejrzeć na terenie Browaru Obywatelskiego od godz. 20.30 - dodaje dyrektor Wieczorek.

 

Uczestnicy imprezy będą też mieli okazję samodzielnie "mappować" jeden z budynków, dzięki interaktywnej grze, przygotowanej przez organizatorów.

 

II Festiwal Mappingu 3D odbędzie się w sobotę (8.09) o godz. 18.00 na terenie Browaru Obywatelskiego przy ul. Browarowej 7. Wstęp na festiwal jest wolny.

 

Więcej informacji na www.kultura.tychy.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.