11 czerwca 2012 16:44

Dziś 11 czerwca, rozpoczął się w Tychach Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Potrwa do 17 czerwca. W ramach Tygodnia, odbędzie się szereg imprez, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szczegóły poniżej.

 

12 czerwca w godz. 11 - 16, Polski Związek Niewidomych w Tychach zaprasza do swojej siedziby, przy ul. Budowlanych 19, na Dzień otwarty pn. "Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga".

W programie: nauka pisma punktowego Braille'a, prezentacja bezwzrokowych technik wykonywania codziennych czynności, szkoleń dla osób niewidomych (Instytut Edukacji i Rozwoju Alfa Prim), wystawa urządzeń specjalistycznych i sprzętu pomocniczego przeznaczonego dla osób niewidomych.

 

14 czerwca Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna zaprasza do Teatru Małego w Tychach, na XII Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Początek imprezy o godz. 9, uroczyste zakończenie Festiwalu o godz. 14.30.

W programie m.in. konkurs zespołów, występ gwiazdy Festiwalu "Soul Hunters Gospel Choir".

 

14 czerwca Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tychach organizuje Festyn Integracyjny "Euro w Równolandii 2012". Impreza odbędzie się w ogrodzie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tychach przy al. Niepodległości 90. Start imprezy, godz. 10.

 

14 czerwca Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy i Rozwoju Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 „Piątka Dzieciom”, przy ul. Czarnieckiego 22, w ramach Tyskiego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych” organizuje „IX Spartakiadę Integracyjną”.  Dla uczestników - uczniów klas pierwszych szkół podstawowych - przewidziano m.in. gry i zabawy integracyjne na wesoło, wyścigi w grupach. Przygotowano także stacje, gdzie dzieciaki będą mogły sprawdzić swoje umiejętności wykonując rozmaite zadania sprawnościowe. Impreza potrwa od 9.30 do 11.30.  

 

15 czerwca Stowarzyszenie Tyski Związek Osób Niepełnosprawnych Ruchowo przygotowuje festyn  integracyjny „Jesteśmy Razem”. Impreza odbędzie się na terenie Rybaczówki P.Z.W. w Tychach przy ul. Nad Jeziorem (Paprocany) od godz. 10.

 

16 czerwca Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów „KLANZA” zaprasza na „Piknik Integracyjny „Ja, Mama, tata i zabawa”. W programie m.in. rysowanie, prace z papieru i gazet, tańce integracyjne, zabawy z chust i balonami, Iris Folding, zajęcia sportowe, origami, inne niespodzianki i atrakcje. Piknik odbędzie sięw Parku Miejskim pod Żyrafą w godz. 11 - 13. Wstęp wolny.

 

17 czerwca zapraszamy na plac Baczyńskiego na Finał Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Start godz. 15, zakończenie imprezy ok. godz. 19.  

Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje:

- bezpłatna ściana wspinaczkowa

-kiermasz prac artystycznych

-gry i zabawy w psim towarzystwie

- gwiazda wieczoru: "Drzewo A gada.  Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret".

 

O szczegółach nt. Finału Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.