28 lutego 2012 14:52

Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości (ISP) Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy przy współpracy z Fundacją Internationaler Bund Polska zaproponował szkołom gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym możliwość zorganizowania spotkania pod nazwą „Społeczni, Młodzi, Przedsiębiorczy - Trzeci Sektor idzie do szkoły”.

 Na zaproszenie dyrektor Grażyny Jurek i nauczyciela podstaw przedsiębiorczości pana Ryszarda Kwaśniewicza, 23 lutego br. w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach, w klasach maturalnych odbyły się pierwsze spotkania z młodzieżą.

Celem spotkań było pokazanie, w jak dużym stopniu  aktywność młodzieży nosi znamiona zachowań przedsiębiorczych, kładąc duży nacisk na społeczny wymiar przedsiębiorczości, a także pokazanie, iż warto wykorzystać czas edukacji także na działania społeczne. Poprzez promocję tematu ekonomii społecznej zostało przedstawione, jak aktwyność i działanie młodzieży wpływa na rozwiązywanie problemów w najbliższym otoczeniu, wśród mieszkańców naszego miasta.

Podczas spotkania młodzież w grupach 2-5 osobowych przy pomocy osób prowadzących przygotowywała mini projekty i pomysły działań mających na celu rozwiązywanie przykładowych problemów lokalnych (problem nieletnich matek, sprzątania po psach, zorganizowanie zaopatrzenia dla schroniska).

Na zakończenie wszystkie grupy prezentowały i omawiały swoje pomysły. Osoby prowadzące zachęcały także młodzież do kontaktów z pracownikami ISP w Tychach oraz pracownikami Centrum Integracji Społecznej w Tychach.

Kolejne tego typu lekcje odbędą się w I LO im. Leona Kruczkowskiego w Tychach. Spotkania są przygotowywane i prowadzone przez Agatę Gasz (pracownika Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy) oraz Piotra Mazurka (pracownika Centrum Integracji Społecznej w Tychach).                                    

Kontakt dla placówek oświatowych zainteresowanych w/w spotkaniami:

Agata Gasz

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia

032 776 36 36, agata.gasz@umtychy.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.