29 listopada 2011 10:49

W miniony weekend (26-27 XI) w Tychach odbyły się kolejne dwa turnieje z cyklu Tychy Cup 2011. W sobotę na parkiecie Zespołu Szkół nr 4 grali zawodnicy Szkółek Partnerskich rocznika 2002 natomiast w niedzielę na Hali Miejskiej grali zawodnicy APN GKS Tychy rocznika 1998 r.

W młodszej kategorii wiekowej wystąpiło 10 zespołów. Najlepszym okazał się Promotor Zabrze który w finale pokonał MOSiR Jastrzębie 5-1. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli młodzi zawodnicy MKS Zaborze pokonując zespół UKS RUCH Chorzów 2-1.

Drużyna Szkółek Partnerskich TKKF Pionier Tychy oraz Grom Tychy znalazły się poza ścisłym finałem rozgrywek.
Najlepszym zawodnikiem został wybrany Jakub Siwek UKS Ruch Chorzów, Najlepszym bramkarzem został Piotr Pietryga MKS Zaborze a królem strzelców został Kacper Stachoń Promotor Zabrze.
Wśród najlepszych zawodników wszystkich zespołów rozlosowano piłkę z autografami zawodników GKS Tychy, którą otrzymał zawodnik UKS Ruch Chorzów.

W niedzielę w 10-zespołowej stawce najlepszym zespołem okazała się ekipa z Zagłębia Sosnowiec, która w finale pokonała zespół Podbeskidzia Bielsko Biała. W meczu o trzecie miejsce rywalizowały zespoły APN GKS Tychy i Rekordu Bielsko Biała. Ostatecznie trzecie miejsce przypadło ekipie z Bielska. Na czwartym miejscu turniej zakończyli zawodnicy gospodarzy czyli APN GKS Tychy.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Karol Słomski (Zagłębie Sosnowiec), Najlepszym bramkarzem Michał Kałuża (Rekord Bielsko Biała) a królem strzelców Damian Hilbrycht (Rekord)
Nagrody wręczał Prezes Spółki Tyski Sport Henryk Drob oraz Prezes APN GKS Tychy Marcin Kuśmierz.
Piłkę z autografami zawodników GKS Tychy wylosował zawodnik z Rekordu Bielsko Biała.

Zawody odbywają się pod Patronatem Honorowym: Wojewody Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Tychy, Prezesa Śląskiego ZPN, PZPN oraz Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP.