25 listopada 2011 8:54

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach pozyskał dodatkowe środki na aktywizację zawodową osób zwolnionych z pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Pracodawcy zainteresowani refundacją kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej w wysokości 20 000 zł mogą składać wnioski w PUP do 9 grudnia.

 

Pozyskane środki z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej to 589 900 zł. Aktualnie w PUP Tychy zarejestrowanych jest ponad 200 osób zwolnionych z dotychczasowej pracy z przyczyn ekonomicznych pracodawcy. Wśród tych osób są pracownicy o różnym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym.

 

Pracodawcy zainteresowani refundacją kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej w wysokości 20 000 zł mogą składać wnioski w PUP Tychy w pokoju 419 najpóźniej do 9 grudnia (wnioski można pobrać również ze strony internetowej www.pup.tychy.pl). Środki te przeznaczone są wyłącznie na aktywizację zawodową osób w bieżącym roku kalendarzowym.

 

Jednym z warunków ubiegania się o pomoc jest: prowadzenie działalności gospodarczej przez min. 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku, nierozwiązanie w tym czasie stosunku pracy z pracownikiem z winy pracodawcy, dobra kondycja finansowa przedsiębiorstwa.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.pup.tychy.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 32 781 58 69.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.