23 listopada 2011 9:51

Przyrządzenie eliksiru i odwiedzenie jaskini czarownic to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowali tyscy gimnazjaliści na andrzejkowy wieczór – 30 listopada. Chętni będą mogli spróbować swoich sił latając na miotle i w starciu z uczestnikami konkursu wiedzy o Harrym Potterze. Nie zabraknie też tradycyjnych andrzejkowych wróżb i oczywiście… czarodziejów.

 

Ta wyjątkowa impreza o równie interesującym tytule: „ Jak Harry Potter spotkał św. Andrzeja” odbędzie się w auli Zespołu Szkół nr 4 w Tychach w godzinach od 12 do 15. Wezmą w niej udział gimnazjaliści z miasta Tychy i okolic, a także uczniowie szkół podstawowych i średnich. Jak szacują organizatorzy będzie na pewno ponad 100 osób.

 

- Z pewnością nikt nie będzie się nudził. Choć niektórzy mogą być zaskoczeni. Na przykład, gdy na chwilę za pomocą komputera przeniosą się czasie i zobaczą siebie za 30 lat. To jedna z atrakcji przygotowanych przez nas na ten wyjątkowy dzień– mówi Paweł Janas, jeden z organizatorów imprezy.

 

Oprócz tych niecodziennych atrakcji jak latanie na miotle, przygotowano też te bardziej przyziemne np. konkurs na bajkowego sobowtóra, zabawy i gry multimedialne (przygotowano ponad 30 stanowisk komputerowych). Na zwycięzców czekają nagrody: gry, książki, wejściówki do kina.

 

Nad wszystkim czuwać będą czarodzieje i czarodziejki, dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali także specjalne zestawy czarodzieja - będzie ich około siedemdziesiąt.

 

Ale „Andrzejki” w Zespole Szkół nr 4 to nie tylko świetna zabawa. Młodzież będzie mogła sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe w profesjonalnym teście MŁOKOZZ (Młodzieżowy Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych), który posiada tylko kilka placówek na Śląsku, wśród nich Zespół Szkół nr 4 w Tychach.  To może znacząco pomóc w wyborze szkoły czy kierunku studiów.  

 

W trakcie imprezy będą zbierane także słodycze na rzecz dzieci z Hospicjum Cordis.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.