15 września 2011 12:33

W sobotę (17 IX) kolejna edycja Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego. To największa i najważniejsza impreza w kalendarzu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Co roku w imprezie bierze udział kilkuset dorosłych biegaczy. Dzieci i młodzież uczestniczą w biegach towarzyszących.

Jak informuje Michał Rus z MOSiR, po raz pierwszy w historii najpierw ruszy bieg główny na 10 km, a dopiero po nim odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy na biegi będą przyjmowane jeszcze w dniu zawodów w godzinach od 11.00 do 13.10. Trasa biegu będzie prowadziła ulicą Sikorskiego. Biuro zawodów, start i meta będą usytuowane na parkingu przy Hotelu Piramida.

 

Bieg główny ruszy o godzinie 13.30. Będzie on również podzielony na kategorie wiekowe. Organizatorzy przewidzieli także kategorię OPEN, w której zostaną sklasyfikowani osoby niepełnosprawne na wózkach oraz z dysfunkcją ruchową kończyn dolnych i górnych.

 

Zaraz po zakończeniu biegu głównego rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży, w których uczestnicy będą mieli do pokonania od 100 do 3000 metrów. Pierwszy bieg - dla czterolatków i młodszych na 100m - rozpocznie się o godzinie 14.40.

Zgłoszenia do biegów dziecięcych będą przyjmowane od godziny 11.00 do 14.30.

Ogłoszenie wyników biegu głównego i wręczenie nagród nastąpi ok. godz. 15.45.


Wysokość opłaty startowej:

- do biegu głównego wynosi 20 złotych,

- do pozostałych biegów - 3 złote,

- kaucja zwrotna za numer startowy wynosi 10 złotych.

Uczestnicy każdego biegu w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych otrzymają napoje i słodycze, a uczestnicy biegu głównego otrzymają okolicznościową koszulkę, pamiątkowy medal oraz gorący posiłek.

 

Uwaga! Do biegu zostaną dopuszczeni tylko ci uczestnicy, którzy, będą posiadać aktualne badania lekarskie zezwalające na udział w biegu lub napiszą oświadczenia o starcie na własną odpowiedzialność (dla dzieci i młodzieży do lat 18, oświadczenia takie podpisują rodzice). Uiszczą opłatę startową.

 

Regulamin biegu dostępny TUTAJ.

 

Uwaga utrudnienia w ruchu

Z powodu Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego 17 września będą zamknięte ul. Sikorskiego - od skrzyżowania z ul. Targiela do skrzyżowania z ul. Żółkiewskiego i ul. Zacisze w godzinach 12.30 - 16.30, a także ul. Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Targiela do środkowego nawrotu na wysokości parafii bł. Karoliny Kózkówny w godzinach 13.20 - 14.50.


foto: MOSiR

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.