13 września 2011 9:41

Najpierw były miejskie, teraz czas na metropolitalną. Chodzi o coraz bardziej popularne gry miejskie. Metropolia „Silesia” organizuje I Metropolitalną Grę Miejską „ Na tropie Roba”. – To niepowtarzalna okazja do poznania lub przypomnienia interesujących i ważnych miejsc związanych z kulturą, nauką i życiem społecznym całej Metropolii „Silesia” – podkreśla przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, Dawid Kostempski.

I Metropolitalna Gra Miejska jest oparta na wątku fabularnym, którego treść i główne założenia realizacyjne uczestnicy będą poznawać w dniu startu do każdego etapu o godz. 10.00.

Jego fragmenty  będzie można znaleźć w regionalnych mediach, materiałach promocyjnych oraz na stronie internetowej portalu www.pelniakultury.pl.  Cała zabawa polegać będzie na poszukiwaniu humanoidalnego robota ROBA, który wymknął się spod kontroli właściciela profesora Andrzeja Rawy. 

Profesor  wraz z robotem ROBEM przybyli do Metropolii „Silesia” na zaproszenie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego  w związku z planowanymi obchodami szeregu rocznic ważnych dla  metropolii. Najważniejsza z nich to 100 rocznica urodzin pisarza Alfreda Szklarskiego, autora „Tomków” oraz kryminału dla młodzieży „Sobowtór prof. Rawy”.

 

Rejestracja uczestników I Metropolitalnej Gry Miejskiej już ruszyła. Można zgłaszać się do całej gry lub poszczególnych jej etapów. W grze mogą uczestniczyć wszyscy, którzy lubią tego typu zabawy.

 

Wystarczy stworzyć drużynę, która będzie miała lidera i zastępcę. Jedyne ograniczenie dotyczy lidera drużyny. Musi to być osoba pełnoletnia. I Metropolitalna Gra Miejska będzie trwać przez cały październik.

 

Etapy

Pierwsze dwa etapy trwają od 1 do 2 października

I etap rozgrywany będzie w Katowicach, Chorzowie i Świętochłowicach

II etap - w Bytomiu i Piekarach Śląskich.

III etap - od 8 do 9 października - odbędą się w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Jaworznie  IV etap - 15 października - w Rudzie Śląskiej, Zabrzu i Gliwicach 

V etap - 16 października - w Siemianowicach Śląskich i Mysłowicach.

Wielki finał I Metropolitalnej Gry Miejskiej przewidziany jest w sobotę 22 października w Katowicach.

 

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.pelniakultury.pl oraz tutaj.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.