5 września 2011 15:25

Galeria Sztuki Współczesnej "Artyści Młodym", mieszcząca się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Tychach, zaprasza dziś (5 IX) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy tkaniny artystycznej autorstwa Marii Błotko-Kiszki.

Maria Błotko-Kiszka, urodzona i mieszkająca w Chełmie Śląskim artystka, ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych (dyplom na Wydziale Tkaniny Artystycznej w pracowni prof. Franciszka Walczowskiego). Uprawia tkaninę artystyczną i malarstwo olejne, obie dziedziny podążają jednak innymi torami - malarstwo cechuje realizm, tkanine abstrakcja. Od 1991 roku należy do działającej na Śląsku Grupy "Przekaz", skupiającej artystki związane z tkaniną. Uczestniczka wielu plenerów twórczych, swoje prace prezentowała na ponad 30 wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest laureatką wielu nagród i trzykrotna stypendystką Ministra Kultury i Sztuki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.