25 sierpnia 2011 10:35

W piątkowy wieczór (26 sierpnia), Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu muzyki dawnej Scandicus, który wykona dzieła muzyki świeckiej XII i XIII wieku oraz przedstawienie Teatru HoM. Impreza rozpocznie się o 20.00.

 

Zespół muzyki Scandius wykonuje muzykę średniowieczną, przede wszystkim wokalną. W jego repertuarze znajdują się pieśni religijne i świeckie, pochodzące z wielu źródeł, takich jak: Laudario di Cortona, Cantigas de Santa Maria, Llibre Vermell.

 

Spektakl Teatru HoM "La Rosa" z udziałem Zespołu "Scandicus" został nagrodzony wyróżnieniem w 2010 roku na XXXVII Tyskich Spotkaniach Teatralnych za oprawę muzyczną. To pantomimiczna humoreska o nieszczęśliwej miłości Pierrota do Kolombiny, z muzyką na żywo.

 

fot. Dariusz Ryba

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.