24 sierpnia 2011 13:52

"Od socrealizmu do postmodernizmu, czyli unikatowe Nowe Tychy" to nowo powstały szlak miejski, na którego trasie można zapoznać się z koncepcjami urbanistycznymi całego okresu powojennego. Zapraszamy na inauguracyjną wycieczkę, która odbędzie się w sobotę 27 sierpnia.

 

 

Szlak to 13 „mebli miejskich” i 10 tablic informacyjnych zlokalizowanych w pobliżu najbardziej atrakcyjnych  - kulturowo i architektonicznie - miejsc w mieście. W planie sobotniej wycieczki znalazło się siedem takich miejsc. Przez dwie godziny dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach Maria Lipok-Bierwiaczonek będzie oprowadzała mieszkańców miasta po kolejnych punktach unikatowego szlaku i opowiadała historię każdego miejsca. Wycieczka nieprzypadkowo rozpocznie się w miejscu, gdzie historia tzw. Nowych Tychów się zaczyna - na osiedlu A.

 

Koniec wycieczki zaplanowano na Placu Baczyńskiego - tam uczestnicy otrzymają bezpłatne przewodniki po szlaku. Chętni będą jednak mogli kontynuować wycieczkę szlakiem zabytków tyskiej architektury. To doskonała okazja, by poznać lepiej swoje miasto i dowiedzieć się czegoś o jego historii.

 

WYCIECZKA:

 

Miejsce zbiórki i początek zwiedzania:
pierwszy punkt szlaku, ul. Asnyka, w pobliżu dworca PKP, godz. 15.00.

Udział w wycieczce jest bezpłatny!

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Szlak można zwiedzić pieszo lub na rowerze. Informacje o każdym obiekcie można znaleźć na tablicach informacyjnych, na tabliczkach przy "meblach miejskich" oraz w przewodniku przygotowanym przez Muzeum Miejskie w Tychach. Bezpłatne egzemplarze przewodnika już niebawem każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy oraz w siedzibie Muzeum Miejskiego przy ul. Katowickiej 9.

 

Stworzenie i oznakowanie szlaku miejskiego kosztowało 869 418 zł, z czego 739 005,3 zł to kwota dofinansowania ze środków unijnych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

 

Więcej informacji o szlaku na stronie internetowej www.unikatowetychy.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.