23 sierpnia 2011 12:05

Po Francuzach i Norwegach miasto odwiedzili działacze duńskiej federacji piłkarskiej. To już kolejna w ciągu ostatnich kilku tygodni taka wizyta. Tychy, jako jedno z 21 polskich miast spośród ponad 160-ciu chętnych, znalazły się Katalogu Centrów Pobytowych na Euro 2012.

 

Duńczycy podobnie jak inne delegacje zobaczyli pięciogwiazdkowy Hotel Piramida, park nad Jeziorem Paprocany oraz boisko usytuowane w Kompleksie Sportowym Paprocany.

 

- Byli pod wielkim wrażeniem – przyznaje Marcin Staniczek, dyrektor MOSiR w Tychach. To on w czwartek ( 18.08) oprowadzał duńską delegacje po tyskim obiekcie.

- Bardzo podobał im się kameralny charakter Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.  Już na wstępie powiedzieli , że podczas mistrzostw chcą trenować w ciszy i spokoju, a ośrodki zlokalizowane w centrach dużych miast w ogóle ich nie interesują.  To jest to czego szukamy – usłyszałem na zakończenie wizyty od działaczy piłkarskich z Danii - dodaje dyrektor Staniczek.


Dwuosobowej duńskiej delegacji towarzyszył Paweł Rogaliński – koordynator ds. centrów pobytowych Euro 2012 Polska. To właśnie  spółka Euro 2012 Polska jest odpowiedzialna m.in. za przygotowanie centrów pobytowych na Euro.  

 

Z Tychów delegacja pojechała prosto do Krakowa, który także znajduje się na liście rekomendowanych centrów pobytowych na Euro 2012.  W sumie Katalog Centrów Pobytowych zawiera 38 propozycji centrów pobytowych - 21 w Polsce i 17 na Ukrainie. Każda z szesnastu federacji ma prawo w obu krajach zarezerwować po jednym preferowanym ośrodku oraz wybrać po dwie opcje rezerwowe.

 

Na liście miejsc pobytowych, oprócz Tychów znalazły się takie miasta jak: Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Kraków, Wieliczka.

 

Na ostateczny wybór wpływ będzie miało grudniowe losowanie grup turniej finałowego.  Wtedy  dowiemy się, na których stadionach  zagrają poszczególne reprezentacje i wtedy to federacje dokonają ostatecznego wyboru miejsca zakwaterowania. Losowanie - 2 grudnia w piątek w Kijowie, a finałowy turniej czternastych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej rozpocznie się  8 czerwca i potrwa do 1 lipca 2012 roku.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.