11 sierpnia 2011 10:00

Nowe kierunki, studia magisterskie, a w przyszłości nawet studia doktoranckie - to tylko niektóre zmiany, jakie przygotowano dla studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych im. Emila Szramka w Tychach. W piątek (5.08) podpisano list intencyjny dotyczący współpracy WSZiNS z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach.

 

To będzie ewolucja, a nie rewolucja – zapewniają  władze i założyciele obu uczelni.  W roku akademickim 2011/2012 nabór na kierunku Administracja będzie prowadzony przez obie uczelnie, rok później podobnie będzie wyglądała rekrutacja na kierunku Zarządzanie, a za dwa lata- w roku akademickim 2013/2014 ta zmiana będzie dotyczyła już wszystkich kierunków.


Największe zmiany w Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach nastąpią za 3 lata.  Do końca 2014 roku obie szkoły mają zostać połączone, a wtedy oferta edukacyjna uczelni znacznie się poszerzy. Oprócz obecnie działających kierunków
(Administracja, Socjologia, Zarządzanie, Pedagogika, Bezpieczeństwo Wewnętrzne) zostaną uruchomione nowe, w sumie będzie ich 10  m.in. reżyseria, aktorstwo, dziennikarstwo, realizacja obrazu filmowego, architektura, fotografia.

 

W przyszłości jak zapowiada Arkadiusz Hołda- założyciel i kanclerz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na uczelni będzie można uzyskać także stopień doktora.

 

Kadra uczelni to 82 pracowników, w tym 16 samodzielnych pracowników nauki i 48 doktorów.  Od października Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych będzie miała jednak nowego rektora. Obecnie trwa konkurs na to stanowisko.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.