10 sierpnia 2011 11:39

W Tychach działa Punkt Poradnictwa Otwartego, w którym można skorzystać z porad eksperta. Punkt działa w ramach wdrażanego przez Agencję Rozwoju Lokalnego S.A. w Jaworznie oraz Stowarzyszenie Organizacji Pozarządowych MOST z Katowic projektu "Świadczenie poradnictwa prawnego i obywatelskiego sposobem na wzmocnienie struktur administracji publicznej".

 

Punkt Poradnictwa Otwartego zlokalizowany jest przy ul. Budowlanych 35 w Kancelarii Radców Prawnych PREMIUM Oleszek Stypułkowski Żarnowiec Sp.k..

 

Porady w Punktach Poradnictwa Otwartego odbywają się na terenie 18 miast woj. śląskiego. Punkt otwarty jest dwa dni w tygodniu – w dni robocze od 16-20 natomiast w soboty w godz. od 10 – 14. Bezpłatne porady dla mieszkańców naszego miasta  udzielane są zgodnie z harmonogramem  otwarcia Punktu PPO i będą świadczone do maja 2012r. Harmonogram  dostępny jest  również do pobrania na stronie internetowej projektu : www.ppo-arl.com.pl albo w Biurze Projektu w Jaworznie w siedzibie Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Jaworznie.

 

Zakres usług świadczonych przez Ekspertów – Prawników w Punktach PPO obejmuje poradnictwo prawne i obywatelskie, mianowicie : poradnictwo prawne  udzielane jest osobom fizycznym i skupia się głównie na udzieleniu porady prawnej lub informacji o obowiązującym stanie prawnym regulującym daną sprawę, wynikających z niego prawach i obowiązkach, trybie, podmiocie lub organizacjach właściwych do jej załatwienia.

 

Poradnictwo prawne to także pomoc w opracowywaniu pisma dotyczącego danej kwestii prawnej. Z kolei poradnictwo obywatelskie udzielane jest osobom fizycznym i organizacjom pozarządowym. Obejmuje udzielanie porad oraz informacji o prawach i obowiązkach obywatela, które jest metodą wsparcia dla osób, które w wyniku nieznajomości przepisów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Porady dotyczyć mogą m.in. spraw mieszkaniowych, rodzinnych świadczeń socjalnych i ubezpieczenia społecznego oraz zatrudnienia i bezrobocia, a informacje m. in. spraw imigracji i repatriacji, relacji z administracja publiczną, finansowych, niepełnosprawności, pozbawienia wolności, spraw spadkowych, konsumenckich i własnościowych.

 

Harmonogram otwarcia punktu w sierpniu i wrześniu znajduje się tutaj,

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.