9 sierpnia 2011 9:51

Jeszcze jesienią tego roku rozpocznie się remont placu św. Anny oraz otaczających go budynków. W ramach planowanej rewitalizacji przygotowano dwa projekty fontanny - od dziś do 31 sierpnia można głosować na wybrany przez siebie wariant w sondzie, na stronie www.fontanna.umtychy.pl.

 

Plac po rewitalizacji przekształci się w zielony skwer z odtworzoną fontanną i ławeczkami. Pracownia architektoniczna przygotowała dwa warianty fontanny. Chcemy, by udział w wyborze konkretnego wariantu mieli mieszkańcy Tychów. Dlatego zachęcamy Was, do zabrania głosu w naszej sondzie, która znajduje się w lewej części tej strony.

 

Przedstawiamy dwa warianty nowej fontanny na placu św. Anny.

 

 


 

 

 

 


 Wariant nr 1: Kapliczka św.
 Anny jako zdrój uliczny
 Wariant nr 2: Przetworzenie dawnej fontanny z 
 zachowaniem jej charakteru

 Fontanna ma formę zdroju  
 ulicznego, zwieńczonego
 figurką św. Anny wykonaną z 
 brązu lub kamienia.

 Fontanna zachowa swój dawny charakter, zostanie 

 wzbogacona o dodatkowe elementy, takie jak np. misa z

 gejzerem na szczycie. Stopnie prowadzące do fontanny 

 wypełnią przestrzeń i stanowić będą dodatkowe miejsce 

 do siedzenia.

 

 

Głosowanie potrwa od 9 do 31 sierpnia. Wyniki Waszego głosowania będą miały wpływ na wybór koncepcji, która zostanie zrealizowana w ramach przeprowadzonych prac rewitalizacyjnych całego placu.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.