8 sierpnia 2011 9:24

Msza święta w intencji wojska, złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańca Śląskiego na Placu Wolności, uroczysta defilada ulicami miasta i piknik wojskowy pod Żyrafą - tak będą wyglądały w Tychach obchody Święta Wojska Polskiego.

 

Msza w kościele pw. św. Marii Magdaleny odbędzie się o godzinie 10.00, po niej pod pomnikiem Powstańca Śląskiego złożone zostaną wiązanki kwiatów. Około godz. 11.00 ulicami miasta ruszy uroczysta defilada z udziałem kompanii honorowej, która z Rynku przeniesie się na Plac pod Żyrafą w Parku Miejskim. Tam w samo południe rozpocznie się kolejna część uroczystości - piknik wojskowy.

 

-Jeszcze nigdy nie obchodziliśmy Święta Wojska Polskiego z takim rozmachem. W defiladzie wezmą udział wozy bojowe- m.in. Hummery, Rosomaki, a na Placu pod Żyrafą będzie można zobaczyć pokaz sprawności bojowej komandosów, wystawę historycznego i współczesnego sprzętu wojskowego w tym także wzbudzający największe zainteresowanie dzieci- czołg, oraz pokaz sprawności słynnych husarzy- władanie kopią, musztrę konną w szyku, a nawet słynny atak - mówi Wojciech Wieczorek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

 

Ale to nie koniec atrakcji, na scenie wystąpią: zespół góralski z Milówki, orkiestra wojskowa z Bytomia, orkiestra dęta kop. "Bolesław Śmiały", zespół młodzieżowy i grupa Format, która zagra najbardziej popularne pieśni i piosenki wojskowe.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.