29 lipca 2011 11:07

Miasto podpisało deklarację uczestnictwa w Programie Promocji Gmin i Powiatów „budujemy Sportową Polskę”.

To projekt autorski realizowany przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Celem programu "budujemy Sportową Polskę" jest pokazanie opinii publicznej oraz promowanie w Polsce i w Europie, tych miast, gmin, powiatów oraz ich władz, które wspierają rozwój sportu dzieci i młodzieży, rozumieją znaczenie bezpieczeństwa uprawiania sportu, budują obiekty sportowe myśląc o niepełnosprawnych, promują zdrowy, aktywny, bezpieczny styl życia i w ten sposób tworzą otwarte i nowoczesne społeczeństwo europejskie.

 

Program ma również na celu promocję budowy nowoczesnej infrastruktury sportowej oraz promocję szeroko rozumianej kultury fizycznej, w tym sportu amatorskiego i wyczynowego.

 

Każda gmina, która włącza się do programu deklaruje, że rozwija nowoczesną infrastrukturę sportową i rekreacyjną, wspiera sport dzieci i młodzieży, wyrównuje szanse i likwiduje podziały, aktywizuje osoby niepełnosprawne, upowszechnia kulturę fizyczną i zdrowy styl życia w społeczności lokalnej, promocję gminy w kraju i za granicą.

 

Program jest realizowany pod patronatem i we współpracy m.in. z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Polskim Komitetem Olimpijskim, Stowarzyszeniem Architektów Polskich, urzędami marszałkowskimi oraz  Parlamentem Europejskim, Polskim Komitetem Paraolimpijskim, Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.