25 lipca 2011 13:14

W środę (27 lipca) w polskiej stolicy hokeja rozpocznie się trzydniowy Międzynarodowy Camp Hokejowy. Wezmą w nim udział najlepiej zapowiadający się śląscy hokeiści, ale nie zabraknie również gwiazd. Zajęcia prowadzić będą hokejowe znakomitości – kanadyjski trener Ken Tyler, Mariusz Czerkawski i Dariusz Wieczorek, od kilku lat trenujący małych hokeistów w Zurychu.

 

W zajęciach, które będą trwały od 7.00  do 21.00, weźmie udział około 90 hokeistów w wieku od 6 do 17 lat. Uczestnicy obozu podzieleni zostaną na trzy grupy, według formacji w jakich grają: atak, obronę i bramkarzy. Zajęcia odbywać się będą na lodowisku, w sali Zespołu Szkół Sportowych oraz w terenie.

 

Uczestnicy campu będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak trenują ich rówieśnicy w Kanadzie i w Czechach, bo oprócz polskich trenerów hokeja do udziału z zajęciach zaproszono dwóch kanadyjskich i dwóch czeskich szkoleniowców.  Trenerzy pokażą początkującym hokeistom, jak powinni trenować, jak się ustawiać, jak trzymać kij, jak oddawać strzały, a bramkarzom jak wychodzić z bramki i wracać do niej i jak reagować na określone zagrania napastników.

 

Większość z uczestników w przyszłym tygodniu „sprawdzi się” po raz pierwszy, ale kilku młodych zawodników z Tychów jeździ na campy hokejowe zagranicę np. do Czech czy Słowacji.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.