13 lipca 2011 8:31

W czwartek 7 lipca Tychy gościły przedstawiciela UEFA - Stephena Bakera. Pochodzący z Irlandii specjalista ds. murawy przeprowadzał dokładną analizę gruntu i kontrolował sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji boiska.

 

- Po przeprowadzeniu bardzo dokładnej i wnikliwej kontroli Stephen Baker stwierdził, że zarówno, jakość trawy jak i jej ukorzenienie jest bardzo dobre. Równie ważne jest to, że trawa jest zdrowa, nie ma w niej pleśni czy grzybów. Podobał mu się także stosowany u nas system odwodnienia - powiedział po wizycie przedstawicieli UEFA- Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach.   


Zadowolenia z kontroli nie krył także Paweł Rogaliński ze spółki Euro 2012 Polska, odpowiedzialnej m.in. za przygotowanie centrów pobytowych.

 

- Udostępnienie płyty boiska oraz sprzętu do pielęgnacji murawy było dla nas bardzo pomocne. Obecnie pracujemy nad wnioskami z wizyty w Tychach i w pozostałych dwudziestu polskich miastach, jakie znalazły się Katalogu Centrów Pobytowych na Euro 2012.


Jak mówi prezydent Tychów, Andrzej Dziuba odpowiednia nawierzchnia trawiasta to wymóg władz piłkarskich, ale przede wszystkim to możliwość rozgrywania meczów przez cały rok, komfortowe warunki gry i mniej kontuzji zawodników. Dlatego też miasto cały czas dba o komfort korzystania z Kompleksu Sportowego Paprocany. Na teren obiektu weszły ekipy remontowe i rozpoczęła się gruntowna modernizacja obiektu.

 

Najpierw zostaną wykonane prac wewnątrz budynku oraz instalacja oświetlenia boiska. W budynku wykonany zostanie remont zaplecza sanitarnego, natrysków, wszystkie pomieszczenia zostaną także pomalowane. Na boisku do piłki nożnej wykonane zostanie oświetlenie oraz mechaniczne nawodnienie murawy. Rozbudowane zostanie także boisko do siatkówki. Koszt modernizacji oszacowano na 750 tysięcy złotych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.