1 lipca 2011 13:24

Od 22 czerwca prowadzone są prace związane z budową dodatkowego pasa ruchu, który ułatwi przejazd pojazdów w trakcie przebudowy Ronda Tesco. 15 lipca zostanie otwarty przejazd przez rondo, będzie to zakończenie pierwszego etapu inwestycji.

 

- Przebudowa ronda polega na wybudowaniu nowego, drugiego pasa. Dzięki temu będzie można przejechać przez rondo właściwie bez zatrzymywania się, mamy nadzieję zlikwiduje przynajmniej w pewnym stopniu korek, jaki tworzy się w godzinach szczytu, czyli około godziny piętnastej czy szesnastej przy wyjeździe z Terenów Przemysłowych w kierunku ulicy Beskidzkiej - mówi Wojciech Łyko, dyrektor MZUiM w Tychach.

 

Drogowcy apelują o cierpliwość i dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. Obecnie w kierunku miasta przepuszczane są tylko autobusy i trolejbusy oraz pojazdy jadące na stacje paliw. Objazd do miasta wyznaczony jest ulicami: Metalową, Fabryczną, Piłsudskiego. Zmiany w organizacji ruchu nastąpią po 15 lipca. Dla kierowców najistotniejsza zmiana to ta, że przez rondo będzie już można bez przeszkód przejechać, ale drogowcy w tym miejscu pracować będą nadal.

 

Jak informuje Maciej Datta z MZUiM wyspa centralna ronda zostanie przesunięta o kilka metrów w stronę południową. Konieczna będzie przebudowa trakcji trolejbusowej, urządzeń podziemnych, przebudowa odwodnienia jezdni.

 

Drugi etap remontu zajmie drogowcom blisko dwa miesiące - szacunkowo prace mają zakończyć się w połowie września.  Koszt całej inwestycji to około 2 miliony złotych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.