27 czerwca 2011 8:14

Muzeum Miejskie zaprasza do zwiedzania aktualnych wystaw w swojej siedzibie przy ul. Katowickiej 9 w Tychach. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

 

Zwiedzać można dwie wystawy:

 

  • To było tak…Z życia tyszan w latach 1950-1990. Wystawa poświęcona jest historii Tychów, obok zdjęć i dokumentów zaprezentowane na niej zostały przedmioty, sprzęty i  pamiątki obrazujące realia życia w tamtym okresie. W kioskach multimedialnych można obejrzeć dwa filmy archiwalne poświęcone Tychom. Są to: film Miasto bez dymu z 1961 roku oraz odcinek Polskiej Kroniki Filmowej z 1980 roku w całości poświęcony Tychom. Ekspozycja dostępna jest do października 2011 r.

 

  • Puść mnie matko do powstania... Tychy i tyszanie w powstaniach śląskich. Na wystawie zaprezentowane są dokumenty, zdjęcia, ordery i odznaczenia związane z powstaniami śląskimi i plebiscytem. Ekspozycja dostępna jest do wrześnie 2011 r.

 

Więcej informacji na: www.muzeummiejskie.tychy.pl.

Obok zdjęć i dokumentów zaprezentowane na niej zostały przedmioty, sprzęty i pamiątki dokumentujące realia życia we wspomnianym okresie.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.