24 czerwca 2011 9:49

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach oraz Klub Turystyki Kolarskiej "Gronie" zapraszają na XIII Ogólnopolski Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 czerwca. W tym roku uczestnicy rajdu pokonają trasę "Dolina Jaworkowa" - Gostyń - "Dolina Jaworkowa".

 

Zbiórka i start rajdu będzie miał miejsce z parku "Dolina Jaworkowa" przy ul. Jaśkowickiej, gdzie zapisy będą prowadzone od godz. 9.00. O 9.50 rozpocznie się odprawa techniczna, a na godzinę 10 przewidziano wyjazd na liczącą ok. 30 km trasę. Rajd będzie prowadził przez Żwaków, Wilkowyje, Ostrów, Wyry do Gostyni, gdzie ok. 12.00 będzie przerwa na posiłek i loterię rajdu. Impreza zakończy się ok. 14.00, kiedy to w parku "Dolina Jaworkowa" odbędzie się ceremonia wręczenie nagród najliczniejszej rodzinie oraz najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi.

 

W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy przy zapisach wpłacą opłatę organizacyjną w wysokości 12 zł (osoba dorosła) lub 8 zł (16 lat i młodsi). W czasie rajdu wymagana jest osłona głowy (kask lub czapeczka), a dzieci poniżej 10 lat i bez karty rowerowej uczestniczą w rajdzie pod opieką rodziców.

 

Każdy uczestnik rajdu otrzyma okazjonalną koszulkę, posiłek na trasie oraz weźmie udział w loterii. Organizatorzy zapewniają również opiekę medyczną. Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, dlatego należy zaopatrzyć się w kurtki przeciwdeszczowe lub peleryny.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.