13 czerwca 2011 9:01

Tychy jako pierwszy samorząd w Polsce, otrzymają uprawnienia do generowania profili zaufanych. Wniosek prezydenta w tej prawie złożył wczoraj w Warszawie na ręce ministra Piotra Kołodziejczyka – z-ca prezydenta Michał Gramatyka.

 

Tyski wniosek był pierwszym złożonym wnioskiem przez samorząd lokalny do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

- Chcielibyśmy wprowadzić ten system jak najszybciej – to może być prawdziwa rewolucja w administracji, która nie tylko usprawni jej działanie, ale przede wszystkim przyspieszy i uprości urzędowe procedury w kontaktach z obywatelami – mówi Michał Gramatyka.

 

Pod koniec  czerwca w tyskim magistracie planowane jest zorganizowanie konferencji prasowej z udziałem ministra Kołodziejczyka , na której zaprezentowane zostanie w jaki sposób działają profile zaufane.

 

Urząd Miasta Tychy starania o pozwolenie na nadawanie profili zaufanych rozpoczął ponad rok temu.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.