7 czerwca 2011 15:17

Wszystkich tyszan, którzy chcieliby zwiedzić powiat mikołowski i obejrzeć zabytkowe, drewniane kościoły oraz mikołowskie wapienniki zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce organizowanej przez Muzeum Miejskie.

Wycieczka zorganizowana w ramach projektu „Pokażę ci ziemię pszczyńską” odbędzie się już w najbliższą sobotę (11 VI). Podczas niej uczestnicy zwiedzą kościół św. Mikołaja w Borowej Wsi, kościół św. Wawrzyńca w Orzeszu oraz kościół Apostołów Piotra i Pawła w Paniowach. Odwiedzą także Parafialny Ogród Botaniczny w Bujakowie i zobaczą wapienniki w Mikołowie – Mokrem.

Zbiórka na parkingu przy Urzędzie Miasta Tychy o godz. 9.00.

Koszt: 25 zł od osoby (w cenę wliczony jest koszt poczęstunku w Ogrodzie Botanicznym w Bujakowie).

Współorganizatorem jest Biuro Podróży „MAXIMA”.

Zapisy i wpłaty:
- Muzeum Miejskie w Tychach, ul. Katowicka 9 - od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00
- Biuro Podróży "MAXIMA" w Tychach, ul. Grota Roweckiego 62 - od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00, w sobotę 9.00 – 13.00

Informacji o wycieczce udziela Agnieszka Szymula z Działu Tradycji Kultury Historycznej Ziemi Pszczyńskiej Muzeum Miejskiego w Tychach (tel. 32 327 18 23; e-mail: a.szymula@muzeummiejskie.tychy.pl).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.