23 maja 2011 14:28

20 maja, w piątek odbył się finał I edycji ogólnotyskiego „T jak Talent”. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2.

 

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy i Rozwoju Integracyjnej SP 5 w Tychach „Piątka Dzieciom” będące organizatorem konkursu, zaprosiło wszystkich uczniów tyskich szkół podstawowych i gimnazjum, na pokaz swoich szczególnych umiejętności, zdolności, talentów i pasji.

 

W zespołowych i indywidualnych prezentacjach mogliśmy zobaczyć ciekawy układ taneczny, wspaniałe układy gimnastyczne, niecodzienne wykonanie tańca breakdence, pokaz freestyle football a także usłyszeć również interesujące interpretacje piosenek znanych wykonawców.

 

Finał uświetniła laureatka Grand Prix „Młodych Talentów” – konkursu organizowanego dla młodzieży szkół średnich - Ewa Buczkowska oraz cherleaderki z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  - zwyciężczynie wielu gminnych i powiatowych konkursów.  Oprawę techniczną i prowadzenie zapewniła natomiast młodzież z Gimnazjum nr 2, która wykazała się również niezwykłym talentem organizatorskim i scenicznym

 

Zwycięzcami  I edycji ogólnotyskiego "T jak Talent" zostali

w kategorii:

szkoły podstawowe

- I miejsce: Sławomir Siwik (SP5) - taniec breakdence

- II miejsce: Nina Matyjas (SP40) - układ gimnastyczny

- III miejsce: Małgorzata Granek (SP3) - śpiew

gimnazja

- I miejsce: Kamila Krzepkowska (G2) - układ gimnastyczny

- II miejsce: Marcin Górecki (G6) - pokaz freestyle footbale

- III miejsce: Anna Hycki (G10) - śpiew

nagroda publiczności: Sławomir Siwik.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.