6 maja 2011 12:10

Dziś w Tychach odbędzie się trening reprezentacji Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów polskich miast. Są to przygotowania do meczu z drużyną samorządu Dolnego Śląska.

 

Trening na murawie Kompleksu Sportowego Paprocany rozpocznie się o  14.30. To przygotowania do  rozgrywek w Świdnicy - 10 maja podczas Kongresu Regionów, gdzie włodarze zmierzą się z drużyną samorządu Dolnego Śląska.

 

Czasu coraz mniej dlatego samorządowcy będą trenować również w sobotę 7 maja. Kapitanem drużyny jest prezydent Tychów - Andrzej Dziuba, choć na dzisiejszym treningu ze względu na kontuzję usiądzie na ławce rezerwowych.

 

Prawdziwy sprawdzian czeka drużynę w przyszłym roku. Tuż przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej samorządowcy z Polski zmierzą się ze swoimi kolegami z innych państw. Na pewno na Śląsku, najprawdopodobniej właśnie w Tychach reprezentacja Polski Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów zagra w Mistrzostwach Europy Prezydentów i Burmistrzów. Organizatorem turnieju podobnie jak innych zmagań reprezentacji prezydentów jest Związek Miast Polskich.

 

Do Tychów przyjechało 18 prezydentów i burmistrzów z całej Polski – m.in. ze Szczecinka, Giżycka, Niepołomic, Drawska Pomorskiego, Żor, Gliwic, Łazisk Górnych, Świdnicy. Nie tylko zagrają razem na piłkarskim boisku, ale także w piątkowe popołudnie zwiedzą Browary Tyskie. Samorządowcy zamieszkają tak jak piłkarze  - w tyskiej Piramidzie.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.