14 kwietnia 2011 13:55

Wojewoda śląski apeluje do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego o rozsądek i przestrzeganie zakazu wypalania traw. Wykroczenie to zagrożone jest karą grzywny do 5000 zł, aresztu lub ograniczenia wolności.

 

W okresie wiosennym odnotowuje się wzrost liczby interwencji Straży Pożarnej związany z wypalaniem traw na łąkach, nieużytkach, poboczach dróg, nasypach kolejowych i innych terenach zielonych.

 

Wbrew obiegowym opiniom wypalanie traw nie przynosi korzyści - jedynie szkody. W płomieniach giną zwierzęta, pogarsza się stan powietrza, dym utrudnia poruszanie się po drogach.

 

Wypalanie traw jest zabronione i karalne. Podpalacz ponosi również koszty akcji ratowniczej Straży Pożarnej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.