11 kwietnia 2011 14:53

17 kwietnia 2011 r. odbędą się wybory do tyskich Rad Osiedli. W tym roku wystartuje 342 kandydatów. Swoich przedstawicieli tyszanie wybierać będą w 17 okręgach wyborczych. Na czterech tyskich osiedlach wybory do Rad Osiedli nie odbędą się.

 

W wyborach o 225 miejsc ubiegać się będzie 342 kandydatów. Na czterech tyskich osiedlach wybory nie odbędą się, gdyż zgłosiło sie zbyt mało kandydatów. Na Osiedlach Honorata i Urszula zgłosiły się tylko dwie osoby, na osiedlu Teresa i Żwaków- Suble po jednej. Warunkiem przeprowadzenia wyborów jest zgłoszenie większej liczby kandydatów od liczby mandatów ( w każdej Radzie Osiedla zasiądzie 15 osób) czyli o miejsca w poszczególnych radach powinno ubiegać się co najmniej 16-tu kandydatów.

 

Swoich przedstawicieli mieszkańcy będą wybierać 17 kwietnia w 17 okręgach wyborczych (granice okręgów pokrywają się z granicami osiedli):  ABC,  Cielmice, Czułów, Karolina, Jaroszowice-Urbanowice-Wygorzele , Magdalena, Paprocany, Stare Tychy, Wartogłowiec, Wilkowyje, Z, R-2, Paprotka, Z-1 , Ogrodnik, R-2, Żwaków.

 

Frekwencja wyborcza zadecyduje ile powstanie Rad Osiedli (ze zgłoszonych 17.).

 

Wykaz osiedlowych komisji wyborczych»

 

Wykaz zarejestrowanych kandydatów do Rad Osiedli, gdzie odbędą się wybory»

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.