11 kwietnia 2011 14:05

Od 11 kwietnia Straż Miejska rozpoczyna kontrole w całym mieście. Funkcjonariusze będą odwiedzać nieruchomości, które mają już wydane techniczne warunki podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej, natomiast ich właściciele uchylają się od obowiązku przyłączenia.

 

Mieszkańcy będą poproszeni o pokazanie dokumentu potwierdzającego odprowadzanie ścieków sanitarnych do sieci kanalizacyjnej, czyli protokołu odbioru końcowego przyłącza, umowy na odprowadzanie ścieków lub faktury za odprowadzanie ścieków wystawionej przez RCGW S.A. Jeśli budynek nie jest podłączony kanalizacji, to straż miejska poprosi o okazanie dowodów opłat za wywóz nieczystości - ścieków sanitarnych - wozami asenizacyjnymi przez uprawnionych odbiorców.

 

 

Jeżeli takich dokumentów nie otrzyma, wtedy mieszkaniec może zostać ukarany, zgodnie z przewidzianym taryfikatorem, oraz pouczony o obowiązku podłączenia do sieci. Będzie miał  na to 60 dni. Jeśli tego nie zrobi może zapłacić karę – nawet 10 tysięcy złotych.

 

Kontrole związane są z zakończeniem projektu "Gospodarka ściekowa w Tychach", kótry został zrealizowany w większości z pieniędzy unijnych. Teraz gmina Tychy musi rozliczyć się z Unią Europejską tzn. wykazać, że wywiązała się z zobowiązań, na podstawie których otrzymała dofinansowanie. (podłączenie mieszkańców do kanalizacji było jednym z najważniejszych).

 

Najistotniejszym efektem projektu jest podłączenie wszystkich mieszkańców nim objętych do sieci kanalizacyjnej - to tzw. efekt ekologiczny.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.