25 marca 2011 14:58

26. uczniów z Gimnazjum nr 10 w Tychach zostało w tym roku szkolnym laureatami olimpiad przedmiotowych. 35 osób z tej szkoły znalazło się w gronie finalistów. To absolutny rekord w Tychach i jeden z najlepszych wyników w województwie śląskim.

 

Gimnazjaliści z tyskiej „dziesiątki” byli bezkonkurencyjni zwłaszcza w języku angielskim – gdzie zdobyli 13 najważniejszych wyróżnień. 6 osób zostało natomiast laureatami olimpiad z geografii. Pozostali  nagrodzeni uczniowie startowali w olimpiadach z biologii, chemii, języka rosyjskiego i francuskiego, a także z matematyki , fizyki i wiedzy o społeczeństwie.

 

Organizatorem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych jest Kuratorium Oświaty w Katowicach.  To najważniejsze konkursy dla  uczniów gimnazjum , dzięki zdobyciu tytułu laureata uczeń zostaje zwolniony z części egzaminu gimnazjalnego .

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.