25 marca 2011 12:24

Wielkie święto książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach to ósma tego typu impreza. Co roku w wigilię ostatniego weekendu poprzedzającego urodziny H.Ch.Andersena (w tym roku 1/2 kwietnia) w dwóch filiach tyskiej biblioteki na dzieci czekają gry, zabawy, konkursy, występy artystyczne, ciekawi goście, nocny czat oraz nocleg wśród książek.

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem, w którym biorą udział biblioteki z Polski, Czech i Słowacji, organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci.Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza wszechczasów Hansa Christiana Andersena. Pomysł akcji nadszedł z Czech, gdzie się przed kilkoma laty w małej bibliotece bibliotekarka wieczorami czytała swoim najmłodszym czytelnikom bajki. Z roku na rok impreza rozrastała się ku uciesze entuzjastów wspólnego bajania, stając się w końcu międzynarodowym przedsięwzięciem.

W tym roku tę czarodziejską noc spędzi w tyskich bibliotekach ok. 70. dzieci w wieku 10-12 lat, wszystkie w nagrodę za aktywne uczestnictwo we wszystkich przedsięwzięciach Tyskiej Książnicy oraz miłość do książek i czytania.

Miejsce:

Filia nr 7 dla dzieci i młodzieży – Al. Niepodległości 110

Filia nr 2 dla dzieci i młodzieży – Pl. Św. Anny 1

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.