24 marca 2011 13:55

30 marca (środa) o godzinie ósmej rano rusza wielkie sprzątanie miasta. To akcja zorganizowana już po raz kolejny przez Urząd Miasta.

 

Wezmą w niej udział wszystkie miejskie spółki m.in. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych i Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Do akcji włączą się tyskie spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, oraz inni zarządcy nieruchomości w Tychach.

 

Wiosenne sprzątanie rozpoczęło się już w pierwszych dniach marca, w lasach państwowych jeszcze w lutym, ale zdaniem władz miasta, tylko wspólne działanie może przynieść zamierzony efekt, którego oczekują mieszkańcy miasta.

 

- To bardzo ważna akcja - mówił dziś na spotkaniu z przedstawicielami za-ca prezydenta ds. infrastruktury Mieczysław Podmokły. W ubiegłym roku przyniosła niesamowite efekty, a miasto w kilka godzin stało się czyste – dodaje.

 

Uczestnicy spotkania zgłosili swoje uwagi dotyczące akcji, mówili o problemach, z jakimi borykają się co roku przy tej okazji, przedstawili swoje propozycje dotyczące tej kwestii.

 

Władze miasta zachęcają także, by w sprzątanie Tychów włączyli się właściciele prywatnych terenów, w tym domków jednorodzinnych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.