Miasto

Choinka w tle sklepowa witryna
Konkurs na „Najpiękniejszą witrynę świąteczną”
22 grudnia 2023 10:30
Zapraszamy tyskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą witrynę świąteczną”, organizowanym przez Urząd Miasta Tychy.
Nowe radiowozy w tyskiej Policji
Nowe radiowozy w tyskiej Policji
22 grudnia 2023 9:09
Policjanci z tyskiej komendy otrzymali nowe oznakowane radiowozy, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Tychy oraz ze środków budżetowych Policji. To kolejne dwa pojazdy w nowej gamie kolorystycznej, które już wkrótce będzie można spotkać na naszych drogach.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie świąteczno-noworocznym oraz zimowej przerwy w nauce szkolnej
Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie świąteczno-noworocznym oraz zimowej przerwy w nauce szkolnej
21 grudnia 2023 12:21
Zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej ZTM w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz Święta Trzech Króli, a także podczas ferii zimowych dla uczniów z województwa śląskiego.
Urząd Miasta
Konsultacje społeczne
21 grudnia 2023 11:20
Do 3 stycznia 2024 r. trwają konsultacje w sprawie przyjęcia Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024-2027.
Nowi nauczyciele mianowani w tyskich placówkach oświatowych
Nowi nauczyciele mianowani w tyskich placówkach oświatowych
21 grudnia 2023 11:20
We wtorek (19 grudnia) w sali sesyjnej Urzędu Miasta Tychy odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 22 akty zostały wręczone przez Bogdana Białowąsa Pełniącego Funkcję Prezydenta Miasta Tychy.
Tychy - ujęcie z drona, w tle stadion
Najzdrowsze miasta w Polsce? Ogłoszono Indeks Zdrowych Miast
21 grudnia 2023 11:19
Indeks Zdrowych Miast 2023 to długofalowy projekt mający na celu analizę warunków życia w 66 miastach na prawach powiatu. Miasto Tychy znalazło się w wśród 10 najzdrowszych miast w Polsce – zajęło 9 miejsce.
Tory kolejowe
Obwieszczenie Wojewody Śląskiego
21 grudnia 2023 11:16
Na wniosek inwestora - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie pozwolenia na budowę dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Demontaż istniejącego odcinka linii potrzeb nietrakcyjnych (LPN) oraz budowa nowego odcinka linii potrzeb nietrakcyjnych (LPN) na odcinku od km 17,939 do km 19,006 linii kolejowej nr 139 w ramach projektu „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, etap I: linia E 65 na odc. Będzin - Katowice- Tychy- Czechowice Dziedzice - Zebrzydowice – prace przygotowawcze" oraz projektu "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, etap I: linia E 65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice Dziedzice - Zebrzydowice "Część 2 (Lot B) na odcinku: Tychy- podg. Most Wisła ”.
Dwie osoby na tafli lodowiska sezonowego w Tychach
Przedświąteczne ślizgawki w Tychach
18 grudnia 2023 11:24
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na przedświąteczne ślizgawki na Stadionie Zimowym oraz na lodowiska sezonowe na terenie OW Paprocany oraz przy ul. Brzozowej.
Skrzyżowanie al. Niepodległości i ul. Wyszyńskiego, srebrne samochody skręcające w prawo, zielony sygnalizator
Zmiany w rejestracji pojazdów od stycznia 2024 roku
18 grudnia 2023 10:51
Od 1 stycznia 2024 r. zmieniają się przepisy w zakresie rejestracji pojazdów. Dotychczasowy obowiązek zawiadomienia o nabyciu pojazdu, zastąpiono obowiązkiem zarejestrowania pojazdu. Rejestrację samochodu trzeba będzie wykonać w ciągu 30 dni (dla osób kupujących auto na prywatny użytek) lub 90 dni (dla przedsiębiorców handlujących autami).
Dwie nowe nazwy tyskich rond
Dwie nowe nazwy tyskich rond
14 grudnia 2023 19:00
Rondo Fundacji WOŚP i Rondo Bocianów – takie nazwy zyskają dwa ronda w Tychach. Na sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwały w tej sprawie.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.