Miasto

Nocna burza nad tyskim osiedlem
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
21 czerwca 2024 11:30
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 3 stopnia dotyczące gwałtownych burz, które mogą pojawić się na terenie województwa śląskiego od godzin popołudniowych (16.00) w piątek 21 czerwca.
Tychy na lato pełne wydarzeń
Tychy na lato pełne wydarzeń
21 czerwca 2024 10:49
Koncerty, kino pod chmurką, zajęcia sportowe i kreatywne, festyny, potańcówki w plenerze - miejskie instytucje przygotowały bogaty program wydarzeń na lato. W pierwszy wakacyjny weekend zapraszamy na IV Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“. Najlepsze ekipy balonowe z Polski oraz Europy startować będą w Tychach i Pszczynie. Tyska odsłona wydarzenia będzie miała miejsce 22 czerwca w Parku Miejskim Solidarności. Oprócz podniebnych zmagań dla uczestników przygotowano także animacje w strefie rodzinnej i strefie NGO, a na scenie pod "Żyrafą" występi Marcin Daniec oraz zespoły takie jak Leepy, Bluszcz oraz Big Cyc.
Szkolna klasa
Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!
21 czerwca 2024 10:02
Ponad 14,2 tys. uczniów tyskich szkół publicznych 21 czerwca rozpoczyna wakacje. Najwięcej – ponad 9,2 tys. w szkołach podstawowych.
Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tychów
Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tychów
20 czerwca 2024 16:34
Dzisiaj podczas sesji Rady Miasta Tychy Maciej Gramatyka - prezydent Tychów przedstawił "Raport o stanie miasta za 2023 rok". Podczas obrad radni udzielili prezydentowi wotum zaufania i absolutorium za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.
I lot konkursowy - III Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „In the Silesian Sky”
IV Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“ ponownie w Tychach
20 czerwca 2024 10:31
IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi „In The Silesian Sky“ ponownie zagoszczą w Tychach. W pierwszy weekend wakacji w Parku Miejskim Solidarności tyszanie będą świadkami zmagań zawodników sterujących balonami na ogrzane powietrze. Oprócz zawodów dla mieszkańców przygotowano koncerty m.in. Leepy, Big Cyc, występ Marcina Dańca, animacje i liczne atrakcje rodzin.
Nocna burza nad tyskim osiedlem
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze
19 czerwca 2024 13:49
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed burzami, które mogą występować na terenie województwa śląskiego w środę 19 czerwca od godziny 18.00 do 20 czerwca (do godziny 02.00)
Święto GZM w Tychach
Święto GZM w Tychach
19 czerwca 2024 11:24
Tychy po raz trzeci biorą udział w Święcie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 28-30 czerwca. Specjalnie na tę okazję przygotowano trzy wyjątkowe wycieczki. Zapraszamy do Tychów na 7. urodziny GZM.
Park Północny kadr z drona na trzy stawy
Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie ustanowienia pomników przyrody
19 czerwca 2024 9:47
Od 19 czerwca do 3 lipca trwają konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie ustanowienia pomników przyrody - trzech dębów szypułkowych na terenie Parku Północnego.
Przystanek autobusowy na os. M
Komunikacja miejska w czasie wakacji letnich
18 czerwca 2024 11:14
Od 22 czerwca do 1 września 2024 r. w związku z okresem wakacji letnich obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w wakacje/dni wolne od nauki szkolnej.
 Nie daj spłonąć Paprocanom!
Nie daj spłonąć Paprocanom!
18 czerwca 2024 10:34
Wiosna i dobra pogoda sprawiły, że w ostatnich tygodniach coraz więcej osób korzysta z Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Niestety dochodzi też do częstszych dewastacji oraz rozpalania ognisk w miejscach do tego nie przeznaczonych. Może to mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Dlatego urząd miasta razem z MOSIR-em, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską i Nadleśnictwem Kobiór przygotował kampanię informacyjną dotyczącą obowiązujących zasad bezpieczeństwa na terenie ośrodka.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.