5 czerwca 2008 13:52

Młodzi Niemcy z Berlina Marzahn-Hellersdorf będą gościć od 8-14 czerwca w Tychach.

    Biorą Oni udział w wymianie dofinansowanej z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w ramach współpracy miast partnerskich. Wizyta ma charakter dziennikarski. Jej owocem będzie gazetka w języku niemieckim opisująca Tychy oczami młodych Berlińczyków.
W programie wizyty m.in. wspólne oglądanie przez tyską i niemiecką młodzież meczu Polska - Niemcy w restauracji Fala w budynku Pływalni Miejskiej przy ul. Edukacji (godz. 20.30- 08.06.08.), zwiedzanie miasta, wizyta w Urzędzie Miasta, w Muzeum Miejskim, Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych, Uniwersytecie Śląskim czy w zakładach KSSE podstrefie tyskiej.
Umowę partnerską z dzielnicą Berlin Marzahn-Hellersdorf Tychy podpisały w 1992 roku. Zakłada ona współpracę w zakresie nawiązywania kontaktów oraz wymiany doświadczeń w dziedzinie zarządzania, gospodarki, spraw socjalnych, edukacji (wymiany nauczycieli i uczniów), kultury i sportu.
Tyska młodzież od kilku lat korzysta z możliwości, jaką daje dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Co roku odbywają się liczne wyjazdy do Berlina oraz gościmy w Tychach młodzież z naszego miasta partnerskiego. Koordynatorem tych wyjazdów są Wydział Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą, Miejski Zarząd Oświaty, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz tyskie szkoły.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.