Miasto

26 marca 2008, 11:59:53

W najbliższy czwartek o godzinie 14.00 w sali 102 Urzędu Miasta Tychy rozpocznie się sesja Rady Miasta.

Program sesji:
1.    Otwarcie sesji.
2.    Porządek dzienny sesji.
3.    Przyjęcie protokołu z szesnastej sesji Rady Miasta Tychy w dniu 28 lutego 2008
4.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie likwidacji jednostki pomocniczej – Osiedle „Ogrodnik”.
5.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie likwidacji jednostki pomocniczej – Osiedle „Karolina”.
6.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Strategii oświatowej Miasta Tychy na lata 2008-2013”
7.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Tychach za rok 2007.
8.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Tychach przy ul. Grota Roweckiego.
9.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przedłużenia umów dzierżawy nieruchomości stanowiących własność gminy, których czasookres dotychczasowej dzierżawy przekracza 3 lata.
10.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie Statutu Miejskiego Zarządu Komunikacji w Tychach.
11.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie pozytywnego zaopiniowania obniżenia kapitału zakładowego „Śródmieście” Sp. z o.o. w Tychach.
12.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia „Taryfy dla zbiorowego odprowadzania ścieków z osiedla Osada w Tychach oraz w zakresie kanalizacji sanitarnej wytworzonej w ramach projektu „Gospodarka Ściekowa w Tychach” na okres od dnia 10.05.2008r. do dnia 09.05.2009r.
13.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki z wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
14.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian budżetu miasta na 2008 rok.
15.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie upowszechniania zasad prawidłowego żywienia wśród dzieci i młodzieży na terenia gminy Tychy.
16.    Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr 0150/XVII/373/08 Rady Miasta Tychy z dnia 28 lutego 2008 roku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ul. Lokalnej.
17.    Sprawozdanie Prezydenta Miasta z wykonania uchwał Rady Miasta oraz informacja o działalności Prezydenta za okres od 29 lutego 2008 roku do 27 marca 2008 roku.
18.    Interpelacje radnych.
19.    Informacja Przewodniczącego Rady o odpowiedziach udzielonych na interpelacje zgłoszone przez radnych na poprzedniej sesji Rady.
20.    Wolne wnioski i informacje.
21.    Zamknięcie sesji.

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-administracja w okresie pandemii staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza, że katalog spraw, które można dziś załatwić drogą elektroniczną w niemal każdej publicznej instytucji stale się poszerza.

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

Jesteś z osiedla A? Mieszkasz tu od dziecka albo przeprowadziłeś lub przeprowadziłaś się w młodości? Opowiedz nam, jak tu było i jest. Podziel się swoją historią i wspólnie ocalmy ją od zapomnienia.

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

W sobotę 21 listopada premier rządu ogłosił nowe terminy i etapy wprowadzanych obostrzeń. Wśród najważniejszych: zdalne nauczanie aż do Bożego Narodzenia, wspólny dla całej Polski termin ferii zimowych, otwarcie galerii handlowych.

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Zapraszamy producentów lokalnych produktów oraz osoby tworzące nietuzinkowe rękodzieło do dołączenia do bazy tyskich rzemieślników. Będzie ona dostępna miejskiej stronie internetowej oraz w aplikacji Treespot.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×